Skip to main content

Prostat Kanseri Derneği kuruldu


Prostat Kanseri Derneği kuruldu
Prostat Kanseri Derneği kuruldu

Prostat kanseri ve prostat hastalıklarına dikkati çekmek ve Türkiye genelinde farkındalık yaratmak amacıyla harekete geçen üroloji hekimleri, Prostat Kanseri Derneği’ni kurdu.

Dernekten yapılan açıklamada, sağlık alanında yapılan bilinçlendirme ve bilgilendirme çalışmalarının toplum sağlığına büyük katkılarının yadsınamaz bir gerçek olduğu belirtilerek, bu anlamda yapılacak her türlü girişimin insan hayatı açısından büyük önem taşıdığını düşünen üroloji hekimlerinin, erkek sağlığı, prostat hastalıkları, prostat kanseri ve diğer ürolojik tümörler konusunda toplumu bilinçlendirmek ve bu konuda hastalara yol göstermek üzere Prostat Kanseri Derneği’ni kurduğu kaydedildi.

Açıklamada, erkeklerde en sık görülen ikinci kanser türü olan prostat kanserinin, kansere bağlı ölümlerin önde gelen nedenlerinden biri olarak bilindiği, son yıllarda gelişen tanı ve tedavi yöntemlerine rağmen erken teşhis evresinin atlandığı vakaların da sıklıkla görüldü aktarıldı.


Yayınlanan Mecralar

http://www.hurriyet.com.tr/saglik-yasam/25565015.asp
http://www.haber7.com/genel-saglik/haber/1116896-artik-bir-prostat-kanseri-dernegi-var
http://www.alemihaber.com/saglik/1263254/prostat-kanseri-dernegi-kuruldu.html
http://www.haberlerl.com/prostat-kanseri-dernegi-kuruldu/1998/
http://www.4haber.com/prostat-kanseri-dernegi-kuruldu.html
http://emedya.cumhuriyet.com.tr/haber/saglik/29243/Prostat_Kanseri_Dernegi_kuruldu.html
http://www.iha.com.tr/artik-bir-prostat-kanseri-dernegi-var-saglik-324080

Yayın Tarihi: 16 Ocak 2014

Prostat Kanseri Derneği
Prostat Kanseri Derneği olarak amacımız; Erkek sağlığı, Üroloji hastalıkları ,Prostat Hastalıkları, Prostat kanseri ve diğer ürolojik tümörler konusunda her türlü eğitim ve araştırma faaliyetlerinde bulunulması, ülkemizde prostat kanserinin tedavisi için en etkin korunmanın sağlanması, bu olgular için ülkemizdeki ve yurt dışındaki tıbbi yenilikler ile uygulamaları takip ederek bunlar hakkında ülkemizde halkımızın bilgilendirilmesi. Prostat kanseri ve diğer ürolojik tümörler ile ilgili tüm konularda araştırma yapmak, yapılan bilimsel araştırmalara destek vermek ve toplumu bilgilendirmek. Ayrıca erkeklerdeki ereksiyon kusuru ve idrar kaçırma problemlerinin çözümü hakkında toplumu bilgilendirmektir.
Çubuklu mah. Vatan cad. No.26 Kavacik Beykoz İstanbul TÜRKİYE
©2022 Prostat Kanseri Derneği. Tüm Hakları Saklıdır. PROSDER-12022022v01